fbpx

При створенні дизайн-проекту приміщення без замірів обійтись важко. Ця задача хоча й потребує часу та концентраціі уваги, але вона не є надскладною.

Для початку знадобляться:

  • ескіз плану приміщення, що його зроблено за звичайному аркуші паперу (А4, або в клітинку — як буде зручно);
  • рулетка на 5-7 метрів;
  • ручка або олівець.

Важливо пам’ятати основне правило: “заміряти все вздовж і поперек”, тобто мати розміри абсолютно всіх елементів стін та отворів, а також всіх відповідних висот.

Окремо слід відзначити на плані всі наявні комунікації та допоміжні об’єкти: стояки води та каналізації, стояки опалення за їх наявності, а також вентканали, газові труби та прилади обліку. Не забути про пожежні люки, пожежні сходи та сенсор пожежної сигналізації.

Найкраще починати від входу, та занотовувати розміри рухаючись вздовж периметру в одному напрямку (за годинниковою, або ж проти неї). На ескізі мають ретельно бути відображені всі розміри, в тому числі товщина стін, висоти порогів та підвіконь, відстань від верху вікон/дверей до стелі. Бажано також окрім детальних розмірів для стін з отворами/нішами вказувати ще й габаритні довжину та висоту.

Для всіх кімнат незалежно від їх конфігурації мають бути присутні розміри діагоналей. Для кімнат зі складною конфігурацією (Г-образні, радіусі приміщення, кімнати з еркером тощо), а також за наявності колон, обов’язково потрібні заміри від одного “стаціонарного” кута до решти кутів “складної” стіни.

Завданням із зірочкою в ідеальному світі буде побудова розгорток по стінах та застосуванні розмірів на них. Це опціонально для глухих стін, та буде великим плюсом для стін із отворами або нішами.

В цілому, вся процедура досить проста, але потребує послідовності та уваги. Намагайтесь надавати розміри із точністю до 5мм (0.5см), оскільки сумарна системна похибка може скласти значну відстань, якщо заокруглювати кожен розмір.

У разі питань щодо замірів для подальшого онлайн замовлення дизайн-проекту в нашій студії або для замовлення послуги дизайну інтер’єра в Харкові — телефонуйте для консультації, або залиште заявку на сайті.